KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 4903013
*
nr 490 3013
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Träsnitt, 2 st Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop:
100 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2007
kl 16:44:16
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/10 15:59:07
1
250 kr
14/10 17:11:34
2
200 kr
14/10 17:12:40
2
400 kr
15/10 15:53:49
3
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
-
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08
-
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48
*
Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
nr 490 3013
Karin Persson
(1891-1971), Sverige
Träsnitt, 2 st Karin Persson
Karin Persson, svensk bildkonstnär född 1891, död 1971.
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 450 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2007 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/10 15:59:07 | 1 | 250 kr |
14/10 17:11:34 | 2 | 200 kr |
14/10 17:12:40 | 2 | 400 kr |
15/10 15:53:49 | 3 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik karin persson linoleumsnitt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träsnitt
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02 -
9331 Gravyr
kolorerat, Bryxella. Bildmått: 34x46 cm, yttermått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:08 -
9335 Gravyr
Schweiz, bladets mått: 49x59 cm, yttermått inklusi..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:48